Печера Дім
Аланья,  Світ,  Туреччина

Печера Дім (Dim Mağarası) – визначна пам’ятка Аланії

Печера Дім (Dim Mağarası) знаходиться в 12 км від Аланії,  на горі Джебі-Рейс (1649 м над рівнем моря).  Ця печера є другою за довжиною в Туреччині та однією з головних туристичних пам’яток Аланії. Вона була відкрита спелеологами в 1986 році, а починаючи з 1998 року печеру відкрили для відвідувачів.

Довжина печери становить 410 м. Печера Дім по всій своїй довжині обладнана для відвідування доріжками з поручнями, сходами, повсюди встановлені камери спостереження.  При вході в печеру є два маршрути. Ліворуч від входу йде вертикальна ділянка довжиною 360 м, яка закінчується великим залом площею 200 м² з невеликим підземними озерцем. Праворуч від входу – невелика печера довжиною 50 м. Ми спершу прогулялись в “малу” печеру далі вже вирушили у велику. 

Печера Дім
Сталагміти в печері Дім в Туреччині

Дуже цікавим фактором є те що температура в печері Дім, протягом року тримається на рівні 18-19° C, тому дуже круто приїхати сюди о перші дня в літню спеку. Так ви матимете змогу перечекати жару прогулюючись по загадкових лабіринтах Турецької Печери Дім Cave. На прогулянку без поспіху ми витратили 2 години часу.

Як дістатись до печери Дім?

Печера розташована серед соснових лісів над ущелиною річки Дім-Чай. До неї легко можна дістатися на авто по асфальтованій дорозі. 

Помандруй радить !

Під час поїздки орієнтуйтеся на вказівники, а не на маршрут що запропонує GPS навігатора. Бо другий чомусь обирає екстремальний маршрут вузькою серпантинною дорогою з різким підйомом вгору! Точні координати лишаємо вам тут.

Авто можна залишити на парковці біля входу в печеру (ціна в 2020 році складала 3 ліри). Далі треба буде піднятися невеликими сходами вгору (пандуси відсутні). Далі пройти ще трохи мальовничою стежиною до каси де необхідно придбати вхідний квиток.

Режим роботи печери Дім (Dim Mağarası) та вартість

Печера відкрита для відвідувачів с 9:00 – 17:30
Останній відвідувач може війти до печери не пізніше 17:00 !

Вартість вхідного квитка в 2020 році складала 18 лір/2,6€/3.00$
Заплатити можна карткою або готівкою.
За парковку можна розрахуватись лише готівкою, в лірах!

Печера Дім
Підземне озеро в печері ДІМ

Чи варто відвідувати печеру Дім в Аланії ?

Печера Дім запам’яталась нам особливою атмосферою. Вона здалась нам дуже великою, місцями здавалося, що вона настільки велика що ми не бачимо стелі, а дивлячись в калюжі чи озеро, ми певний час були певні що дивимось в прірву. Такий жарт зіграв з нами зір завдяки тьмяному освітленню та особливій атмосфері що там панує.

А природні “скульптури” зі сталактитів та сталагмітів то окрема тема для розповіді.

Дайте волю уяві, припустіть що ви потрапили в чарівний підземний світ. І тоді ви зможете побачити замок на пагорбі, корабель що мчить розсікаючи айсберги, та навіть цілі міста! А в підземному озері можливо зможете розгледіти матір що тримає на руках своє дитя.

Також варта уваги територія поблизу печери, види які відкриваються на каньйон перехоплюють подих!

Висновок

Нам дуже сподобалась ця печера, ми відвідали її в спеку після того, як покупалися в хвилях моря на пляжі Клеопатри про який я розповідала в попередній статті.  Можемо сміливо вам її рекомендувати для відвідування як одне з найцікавіших місць в Аланії.

Якщо вам сподобалась стаття, або ви знайшли якісь неточності, прошу напишіть свій коментар. Це дуже важливо для нас!

guest
Введіть ваше ім'я
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x