Витачів
Київ та околиці

Приголомшливі пейзажі у селі Витачів

В пошуках цікавих місць поблизу  Києва, друзі порадили нам відвідати село Витачів.(Насправді про більшість унікальних і цікавих місць про які я вам розповідаю я довідалась від своїх друзів. За що я їм безмежно вдячна!)

Витачів – мальовниче село що розкинулося на кручах понад Дніпром. Воно знаходиться в Обухівському районі Київської області, на відстані 60 км від Києва. Це село вважається одним з найдревніших поселень часів Київської Русі. 

Як стверджують історики село Витачів було засноване приблизно в IV ст. н. е. Перша літописна згадка про Витачів датується 949 роком у творі «Управління імперією» візантійського імператора Костянтина VII Багрянородного, де він описує древній Витачів як могутній порт на Дніпрі у південному передмісті Києва. В окремих літописах фігурує назва Витичів або Уветичі.

Звідки походить назва села?

Походження назви села точно невідоме. Але через те, що Витачів – єдине поселення що існує ще з часів Антського царства, його назва може мати коріння з цих часів. Назву селищу могли дати ґуни, які завоювали це поселення.

Вождь готів Ґерманаріх під час навали гунів наприкінці IV століття покінчив життя самогубством, аби уникнути жахів гунської навали. Його син Витимир поховав батька на березі Дніпра, і на місці поховання насипав високу «Прекрасну скелю», і заснував поряд з нею місто, яке згодом було назване на його честь. Принаймні такі відомості містяться в літописі остготського історика Йордана

Виходячи з цього, прекрасною скелею може бути одна з витачівських круч, а насип на могилі Германаріха — гора Красуха над Дніпром, що лежить в межах сучасного Витачева.

Існує і лінгвістична співзвучність між іменем сина Германаріха — Витимиром і древньою назвою села — Витичевом. Роки життя Витимира цілком відповідають приблизному часу заснування Витичева.

Витачів
Вид на Дніпро у селі Витачів

Що подивитись у Витачеві?

Саме основне що можна подивитися у Витачеві це звісно краса пейзажів що відкривається з пагорбів на Дніпро. А також дерев’яна капличка, що знаходиться на пагорбі. Вона має незвичайним хрест на горі, який має 7 променів і півмісяць в основі.  Вважається що вона була побудована за кресленнями самого Тараса Шевченка! 

А також історики стверджують що саме в цьому місці, в 1100 році відбувся великий з’їзд князів. Також в селищі є дерев’яний млин та краєзнавчий музей. На території Витачева двічі знаходили справжні скарби –  ісламські долари – дирхеми. Арабські диргеми,  в ті часи були подібно, як зараз у нас долари США. Тобто, виконували роль міжнародних грошей. 

Читайте також: Лемурійське (рожеве) озеро – перлина Херсонщини

Силами села для туристів були облаштовані доріжки, встановлені столики, смітники, встановлені туалети. Кожен відвідувач може долучитися і підтримати село матеріально. Для цього в капличці встановлена коробка для збору пожертв. 

Як дістатися до села?

Від станції метро Видубичі до села Витачів кожного дня курсують маршрутні таксі. 

Але найзручніше, звісно, добиратися на власному автомобілі, орієнтир – Вітряний млин, шукайте координати тут.

Поради від ПоМандруй:

  • Зустріньте світанок у Витачеві. Краса яку ви побачите точно варта того, щоб встати спозаранку;
  • Прихопіть із собою ковдри, теплий одяг і чай/каву. Вранці тут досить прохолодно навіть влітку;
  • Під дерев’яною церквою живуть цуценятка, вони будуть щасливі якщо ви привезете їм щось смачненьке;
  • Обов’язково візьміть фотоапарат або зарядіть телефони. Фотографії тут вдаються просто неймовірні!
Liked it? Take a second to support Pomandrui on Patreon!
Become a patron at Patreon!
Підписка
Повідомте про
guest
Введіть ваше ім'я
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x