Херсонська область
Херсонська область,  Чудеса України

Олешківські піски – найбільша пустеля в Європі

Українська пустеля “Олешківські піски” вважається найбільшим піщаним масивом у Європі. Її площа складає 1 612 км², а висота барханів сягає до 5 м. Щоб стримати швидке розростання пустелі, навколо неї по діаметру було висаджено хвойний ліс. Знаходиться пустеля в Цюрупінському районі (стара назва Цюрупінська – Олешки) Херсонської області.

Ми відвідали Українську пустелю “Олешківські Піски” в рамках нашого авторського маршруту подорожі півднем України – з яким ви можете ознайомитися за посиланням.

Версії походження пустелі, Олешківські піски, різняться. Дехто стверджує, що пісок в цю місцевість приніс льодовик. Інші вважають, що пустеля виникла в наслідок активного випасу овець на цих територіях. Також існує версія про випробовування ядерної зброї, що в результаті знищило природу в цій місцевості. Як бачите, варіантів виникнення вдосталь, можете обрати собі той який подобається саме вам.

Нині пустеля є популярним туристичним місцем не лише серед Українців, але і серед іноземних туристів. Але крім цього в Олешківських пісках знаходиться чинний військовий полігон. Тому зона доступна для туристів обмежена. Раніше на територію заповідника без супроводу гіда заходити було заборонено, та нині маршрути гарно позначені та облаштовані для самостійної прогулянки. Будь-хто з охочий може відвідати це неймовірне місце, попередньо сплативши за вхід.

Херсонська область
Рослинність в Олешківських пісках

Який він “Заповідник Олешківські піски”?

Місцевість заповідника не можна назвати суцільним піщаним масивом, тому Олешківські піски відносять до типу напівпустель. Олешківська пустеля містить сім ділянок — арен.

  • Каховську;
  • Козачелагерську;
  • Олешківську;
  • Виноградівську;
  • Чулаковську;
  • Іванівська;
  • Кінбурнська

На території заповідника зустрічається як степова, так і лісова флора, яка зростає у пониженнях піщаних пагорбів. Серед безлічі дюн можна побачити лучну, болотну, водну, лісову, чагарникову та солончакову рослинність.

Серед місцевих рослин поширені ендеміки Нижнього Подніпров’я – куничник наземний, житняк пухнастоквітковий, чебрець дніпровський, булавоносець сивуватий, полин Маршалла, цмин щитконосний, наголоватки довголисті, волошка короткоголова, козельці дніпровські, у підніжжі – самосіви сосни звичайної та кримської.

Тваринний світ Олешківських пісків теж своєрідний, представлений великою кількістю видів комах, сотнями видів багатоніжок і павуків, декількома видами земноводних і плазунів. Також, тут водяться отруйні павуки та змії, тож варто уникати нір та уважно слідкувати за дітьми. 

Олешківські піски
Олешківські піски - вид з космосу (джерело: earthobservatory.nasa.gov)

Як дістатися до Олешківських пісків та яка вартість?

Відповідно до інформації розміщеної на офіційному сайті пустелі вартість входу на територію коштує 50 грн з дорослого та 25 грн з дітей. Вартість екскурсії складає 600 грн для груп до 12 осіб. Щоб замовити екскурсію потрібно звертатися за номерами телефонів 066-465-81-44; 068-660-01-86. Розклад парку постійно змінюється в залежності від сезону. Актуальну інформацію варто уточнювати на офіційному сайті заповідника вказаному вище.

Олешківські піски знаходяться поблизу населеного пункту Раденськ, Херсонська область. Щоб дістатися саме до екскурсійного маршруту потрібно вбивати в пошук  – “Адміністрація парку Олешківські Піски”- точні координати тут. 

guest
Введіть ваше ім'я
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x