як розважити дитину в подорожі
Для мандрівників,  Світ,  Україна

В подорож з дітьми: як розважити дитину в подорожі з користю.

Кожен, хто хоч раз мандрував з дітьми знає, що дітям досить складно всидіти на місці довгий час. Вони потребують уваги і якщо не отримують її, перетворюються в маленьких монстриків. Тому раджу завчасно потурбуватися про те як розважити дитину в подорожі. Пропоную вам декілька наших ідей які ми успішно використовуємо в наших мандрівках ось вже багато років.

Та перш ніж вирушати в мандрівку варто ретельно підготуватися.  Запропонуйте дитині зібрати в подорож свій власний рюкзачок або сумку. Нехай дитина покладе туди свої улюблені іграшки та речі. Так в дитини буде виховуватися відповідальність та самоорганізованість. Приблизний вік з якого дитина вже цілком може сама зібрати собі валізку з іграшками в дорогу  – 2-3 роки. Але це дуже суб’єктивна цифра, звісно.

Ґаджети: планшет, телефон!

Уявити життя сучасної людини без допомоги ґаджетів просто не можливо. Ми вже не пам’ятаємо як шукати по паперових картах потрібну дорогу та будувати ночами маршрути перед мандрівкою. А замість сотні безкоштовних повідомлень у мессенжери щодня –  один паперовий лист поштою від родичів раз на місяць.

як розважити дитину в подорожі
Ґаджети заполонили все наше життя

Цей винахід людства дійсно важко переоцінити! І тому ґаджети йдуть першими у моєму списку. Так-так я знаю що зловживання девайсами псують зір та і загалом не дуже добре впливають на нервову систему. Та в дальніх мандрівках вони просто незамінні помічники.

А ще зараз є дуже багато цікавих розважальних відео, навчальних ігор, електронних розмальовок, інтерактивних занять тощо. Ваша дитина не лише буде спокійно їхати, але ще й може навчитися чогось нового, якщо ви завчасно подбаєте про це. А ще не забудьте зарядити ваші девайси перед мандрівкою!

Візьміть в дорогу розмальовки.

Моя дитина дуже любить малювати під час мандрівок. Ми навмисне завантажуємо та друкуємо з інтернету готові шаблони малюнків на цікаву для дитини тематику. Так ми певні у тому що вони підійдуть по вподобаннях саме нашій дитині. Завантажити безкоштовно шаблони розмальовок можна, наприклад тут.

Розмальовки також можна і придбати. Зараз є безліч варіацій малюнків ба навіть цілі книги розмальовок. Подбайте про тверду підкладку під розмальовку. У нас цією підкладкою слугує тека з документами яку ми й так беремо в подорожі.

парк живих динозаврів

Читайте також: Покажіть дітям справжніх живих динозаврів!

Парк Живих динозаврів в Буковелі здивує вас масштабами та якісними скульптурами! які не лише гучно гарчать, а ще рухають хвостами, обертають голову, розтулять пащу, а ще вміють кліпати очима.

Пограйте з дітьми в усні ігри

Це одне з наших найулюбленіших занять під час подорожей. Зазвичай ми граємо в різні варіації гри в слова. В залежності від віку дитини можна спрощувати чи ускладнювати правила. Ось декілька варіантів цієї гри які ми зазвичай використовуємо :

“Вгадай що за тварина?”

Гравець описує доступними для дитини словами загадану тварину. Наприклад: ця тварина проживає з людьми, має хутро, полюбляє ловити мишей. Чим дитина старша, тим складнішим давайте опис.

“Назви слово”

Загадується буква і всі гравці по черзі називають всі слова які починаються на цю букву. Або ж варіант, що кожне наступне слово має починатися з останньої букви востаннє названого слова.
Можна ускладнити правила і називати слова обмежені певною категорією. Виграє той хто назвав більшу кількість слів.

“Вгадай що в торбинці”

В завчасно прилаштовану торбинку (можна взяти звичайний не прозорий  пакет) складають різні дрібні предмети знайомі для дитини. Наприклад: дрібні іграшки, фрукти, побутові предмети). Всі гравці по черзі засовують руку в торбинку та намагаються вгадати, що там лежить. Виграє той хто вгадає більшу кількість предметів.

“Що може поміститися в багажнику”?

Кожен з гравців по черзі називає предмети які можуть поміститися в багажник машини. Той гравець який назве більшу кількість таких предметів і переможе!

Побігайте на зупинках

Під час зупинок намагайтесь не обмежувати дітей в русі. Зупиняєтесь в тих місцях де діти можуть вдосталь побігати та пострибати. Саме цікаве, що це правило діє навіть якщо ви йдете з дітьми в похід пішки. Адже діти просто втомлюються йти в одному й тому ж напрямку тривалий час. Тому ви можете помітити що трохи посидівши, вони схоплюються та починають ходити, стрибати, бігати. Таким чином вони швидко перемикаються та відновлюють свої сили

Підготуйте для подорожі декілька не великих, нових іграшок.

Ні для кого не секрет, що ніщо так не відволікає дитину як новенька іграшка або добре забута стара 😉 Тому за певний час до подорожі сховайте якусь з іграшок дитини (або декілька) щоб дитина встигла цю іграшку призабути. Тоді вона точно буде захопливо гратися нею певний час. (Підійде меншим діткам. Старших новою машинкою надовго не зацікавиш).

Вигадуйте казки

Пам’ятаю як син був маленький і як легко було його відволікти казочкою “ні про що”. Синочку, давай я тобі розповім казочку! Так починалися мінімум 30 хв тиші, а якщо пощастить, то і більше у випадку якщо дитина під час розповіді засне. Про що розповідати? Та про будь-що! Про машинку яка поспішає додому до своєї дитинки та про негаразди які трапляються їй на шляху. Про пташку яка шукає собі новий дім. Або про родину мандрівників які забавляють своє малятко).

Настільні ігри

Кількість та різноманітність настільних ігор які зараз є у продажу важко злічити. Вони є на різний вік та гаманець. І це чи не перше що приходить на думку коли вигадуєш як розважити дитину в подорожі. Адже стільки цікавих ідей вже реалізовано за цілком прийнятні кошти.

Та все ж є певні критерії на які варто звернути увагу обираючи гру для мандрівки. Вони мають бути компактними, займати мало місця, не містити дрібних деталей які легко можна згубити, адже це може повністю зіпсувати всю гру.

Поспівайте з дітьми пісні

Багато хто з нас полюбляє слухати в машині улюблену музику, не рідко ми з радістю підспівуємо нашим улюбленим артистам. То чому б не зробити цього разом із дитиною? Це не лише захопливо, а ще дуже зближує. Спробуйте!

Нумо щось порахуємо!

Що саме? Та все що завгодно. Наприклад всі червоні машини, чи всі вантажівки що проїжджають повз вас. Або можна обрати певний колір і рахувати все що зустрінеться цього кольору за вікном.

Як бачите, варіантів як розважити дитину в подорожі безліч. Тому Помандруй радить якомога більше мандрувати з дітьми! Так, це складно назвати відпочинком. Скоріше це незабутня пригода. Мить, яку ви та ваша дитина запам’ятаєте на все життя. І це точно того варте!

guest
Введіть ваше ім'я
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x