Ландшафтний парк біля Києва
Київ та околиці,  Київська область,  Україна

Ландшафтний парк “Васильківські Карпати”

Всього за 37 км від Києва серед балок та ярів знаходиться недоторкана людьми місцевість. Ландшафтний парк місцевого значення – “Васильківські Карпати” (або як його ще називають -“Українська Ісландія”). Парк розкинувся схилами вздовж берега річки Стугна та її притоки – Бугаївки. 

Про це місце

Загальна площа парку складає 226,8 га. Він був створений в 1999 році. Його територія знаходиться в адміністративних межах чотирьох сіл: Гвоздова (108,5 га), Рославичів (58,2 га), Великої Бугаївки (41,3 га) та Крушинкі (18,8 га).

Горбиста, схожа на гірську – місцевість, вкрита зеленими луками та оточена змішаним, переважно березовим, лісом  – зробила це місце справжнім відкриттям 2020 року для багатьох фотографів та й загалом жителів Київщини.

Спраглі за красою, в пошуках безлюдного місця в часи суворих карантинних обмежень, ми теж випадково наштовхнулись на це місце. Ми були вражені красою яку побачили. Проживаючи в Києві все своє життя я і не знала, що всього в 30 хв їзди від мого дому знаходиться такий неймовірно красивий ландшафтний парк – “Васильківські Карпати”У

Васильківські Карпати

Опис місцевості

Схили ярів парку вкриті польовими травами. В центральній та верхній частині – ростуть сосни, а в нижній частині, в урвищах – природний змішаний ліс. Також, в цій місцевості не рідко можна зустріти унікальні види  рослин, птахів, комах та звірів. 
 
Ландшафтний парк “Васильківські Карпати” має важливе історико – природниче значення, тому що в Київській області лише тут, на схилах пагорбів, збереглась степова рослинність, яку не зачепила сільськогосподарська діяльність. Та на жаль, останнім часом це місце почало все більше приваблювати мисливців та любителів джипінгу, що безжалісно заподіюють шкоду екосистемі. Через це тварини вимушені покидати ці території та віддалятись все далі від міста у пошуку порятунку, а рослини та комахи просто гинуть. 
 
Витачів

Читайте також: Приголомшливі пейзажі у селі Витачів

Одне з найдревніших поселень часів Київської Русі знаходиться всього в годині їзди від Києва. Як стверджують історики воно було засноване приблизно в IV ст. н. е. Перша літописна згадка про Витачів датується 949 роком у творі «Управління імперією» візантійського імператора Костянтина VII Багрянородного, де він описує древній Витачів як могутній порт на Дніпрі у південному передмісті Києва

Як дістатися до парку

Під’їхати до самого заповідника на авто можливості немає. Як не крути, а вам доведеться йти по сільськогосподарських угіддях. Тому обов’язково вдягайте взуття яке не шкода забруднити! Ось координати місця де починаються найгарніші локації. Але майте на увазі що від траси вам доведеться подолати приблизно 1,5 км ґрунтової дороги автівкою, а потім метрів 200 через поле. Та це точно того варте!
 

Помандруй радить:

  • Вдягайте одяг та взуття яке не шкода забруднити, а ще майте на увазі що парк ніяк не облаштований для візочків. 
  • Захопіть з собою бутерброди, фрукти, ковдри та теплий чай. Міні пікнік на пагорбі з видом на яри та верхівки лісу точно не залишать вас байдужими.
guest
Введіть ваше ім'я
2 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Тетяна
Тетяна

А це ми розказали Вам про локацію. Радію, що сподобалось.

2
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x