Хабловський маяк
Миколаївська область,  Херсонська область

Хабловський задній маяк у Херсонській області

Здавалося, нас вже важко чимось здивувати, але маяк що стоїть по серед поля, однозначно привернув нашу увагу. Хто та для чого його там побудував? Адже до найближчої водойми щонайменше 6 км! Всі ці питання неодмінно виникають у кожного хто дізнається про Хабловський маяк у Херсонській області. Давайте разом з вами знайдемо відповіді на ці та інші питання.

Історія виникнення

Хабловський маяк був побудований в 1866 році з метою убезпечення судноплавства в цьому регіоні. Річ у тому, що Дніпро-Бузький лиман — мілководний. Тож для того, аби судноплавство було безпечним, у лимані зробили канал та встановили декілька маяків: передній Лупаревський маяк, середній Хабловський маяк та Задній Хабловський маяк. Хоч Задній Хабловський маяк і знаходиться в полі за 6 км від води, саме його світло бачать першим моряки, що заходять у лиман. Адже він розміщений на найвищій точці в цій околиці (висота над рівнем моря сягає 58 метрів!) тож його світло видно на відстані до 37 км! Разом з іншими маяками: Лупаревським та середнім Хабловським маяком, вони утворюють пряму лінію-орієнтир, щоб моряки могли безпечно ввійти в порт Південного Бугу.

Свою назву маяк отримав від хутора Хаблова, який раніше був в цій місцевості. Під час другої світової війни Хабловський маяк був повністю зруйнований. Його відновили лише 1952 році. Тоді ж його було модернізовано та обладнано сучасними освітлювальними приладами. 

Хабловський маяк
Хабловський маяк

Як дістатись до маяка?

Задній Хабловський маяк знаходиться в полі, поблизу дороги між селами Олександрівка та Лупарево, на кордоні Миколаївської та Херсонської областей. Дорога до маяка дуже розбита, глибоченні ями дуже складно об’їхати. Найкращий варіант рухатися від села Олександрівка, в цьому випадку вас чекає лише 6 км  жахливої дороги! Майте на увазі, що їхати ви цей відрізок будете дуже повільно, а ще плануйте свій час таким чином, щоб подолати цей шлях у світлий час доби. Інакше ям вам не уникнути(
UPD: за останньою інформацією дорогу до маяка трохи підремонтували, тож все вже не так сумно!

До маяка можна навіть під’їхати машиною, але прошу лишати транспорт біля дороги. Адже всі полюбляють фото маяка з далеку і машини, що під’їжджають до маяка надто близько, неодмінно потрапляють у кадр. Відстань від асфальтованої дороги до маяка складає всього кілька сотень мерів!

Найкращий час відвідування маяка це весна та початок літа. Тоді поле перетворюється на зелений килим з квітами. Дехто віддає перевагу приїздити сюди в кінці літа, коли на полі вже виростає пшениця або сонях, тож кадри вдаються неперевершені також.

Хочу зауважити, що піднятися на маяк туристи не можуть, та ми однозначно радимо відвідати це місце. Дуже круто ця локація поєднується з відвідуванням Станіславського каньйону. Адже відстань між ними складає всього 14 км! Координати заднього Хабловського маяка лишаю вам тут.

guest
Введіть ваше ім'я
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x