Джуринський водоспад
Тернопільська область,  Україна

Джуринський водоспад -найвищий рівнинний водоспад України

Новиною про те, що у нас в Україні є неймовірна кількість крутих місць, мабуть, вже нікого не здивуєш. Гори, моря, водоспади, замки – все це, та багато іншого можна зустріти у нас в Україні. Та чи знали ви, що у нас є водоспади навіть на рівнині? Ні? Тоді вмощуйтесь зручніше. Цього разу вирушаємо з вами до Тернопільської області в енергетично-сильне місце яким є Джуринський водоспад.

Загальна інформація

Джуринський водоспад розташований на річці Джурин в селищі Нирків, що знаходиться в Тернопільській області. Він входить до складу Національного природного парку “Дністровський каньйон”, його вважають одним із наймальовничіших і найцікавіших місць Тернопільщини.

А ще Джуринський водоспад є найвищим рівнинним водоспадом України. Його висота складає 16м, а ширина – 20м. Наближаючись до водоспаду, вже здалеку чутно потужний шум води. А підійшовши ближче ви будете вражені його красою та масштабами.

Джуринський водоспад
Джуринський водоспад на Тернопільщині

Історія виникнення

Про те, як виник на рівнинній річці Джуринський водоспад, є декілька версій. Припускають що водоспад є рукотворним, тобто створений штучно власниками міста Червоногорода для того, щоб встановити на ньому млин. Для цього русло річки було розгалужено: частину води “пустили” новим річище і збудували на ньому млин. Залишки старого млина які можна зустріти на річці підтверджують цю теорію. Хоча є ще й інші припущення.

Читайте також: Водоспад Гук Женецький в Івано-Франківській області

Наприклад місцеві жителі розповідають що в 17 столітті чи то Турки, чи Татари намагалися захопити Червоногородський замок, який оточував рів з водою. Щоб підступитися до замку, вороги змінили русло річки, щоб вода оминала замок. Є ще версія, що власники замку вирішили влаштувати на цих землях великий ландшафтний парк і штучно створили водоспад, щоб його прикрасити. Але обидві ці теорії піддаються великим сумнівам. Деякі історики не відкидають і варіант, що водоспад має природнє походження. Він міг утворитися в наслідок руйнації роздільної частини між паралельними ділянками річища.

 

Трохи містики

Багато хто вважає, що вода Червоногородського водоспаду має цілющі властивості, а саме місце є енергетично – сильним. Тако ж ходять чутки про небувалі цілющі властивості води в саме цьому місці. Звісно наукових досліджень ніхто не проводив, але влітку тут можна зустріти навали туристів які із задоволенням купаються у водоспаді. 

Щоб отримати сеанс гідромасажу варто обрати верхню частину водоспаду і підставити спину під потік води. Якщо ж ви просто хочете спокійно поплавати, варто спуститися до нижньої частини. Майже на увазі, що дно водоспаду вкрите камінням об яке легко можна поранитися, а течія в ріці досить сильна. Тому пильнуйте за своїми дітьми.

Як дістатися до Джуринського водоспаду? 

Ми добиралися власним авто. Спочатку ми доїхали до села Нирків і далі проїхали декілька кілометрів ґрунтовою дорогою. Майте на увазі, що в дощ вона досить слизька. Це обумовлене тим що ґрунт тут складається з червоної глини. Звідси та друга назва цього водоспаду Червоний (Червоногородський) водоспад.

Джуринський водоспад беззаперечно вартий уваги. Якщо будете на Тернопільщині, завітайте помилуватися його красою. 

[booking_product_helper shortname="booking"]
guest
Введіть ваше ім'я
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Тетяна
Тетяна

І ми хочемо туди.

1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x