7 Чудес України
Україна

7 Чудес України – ви певні що їх знаєте?

Нам всім відомі 7 чудес світу. Багато хто з нас був у Єгипті і бачив піраміду Хеопса, що є єдиним з 7 чудес світу, що вціліло до нашого часу. Та мало хто з наших громадян знає, які саме 7 чудес України ми маємо.

21 Серпня 2007 року в Україні було проведення всеукраїнське інтернет голосування за підсумками якого було обрано 7 історико-архітектурних чудес України, якими стали:

№ 1 Києво-Печерська Лавра в місті Київ.

Одна з найбільших православних святинь в Україні. Занесена до Світової Спадщини ЮНЕСКО. Заснована в 11 столітті двома монахами Анатолієм та Феодосієм. На цей момент до складу Печерської Лаври входять декілька соборів, церков, храмів та печер. Також, в  печерах лаври похований Нестор Літописець, автор “Повісті минулих літ”. Зараз Печерська Лавра належить до Московського Патріархату. Та після надання Томосу Православній Церкві України, постійно лунають заклики передати комплекс Православній Церкві України.

7 Чудес України
Фото взяте з інтернету

№ 2 Софіївський парк в Умані

Дендропарк Софіївка є пам’яткою світового садово-паркового мистецтва кінця XVII століття. Його площа займає 160 га, а в парку росте понад 2000 різних видів дерев та кущів. Краса природи та продуманий до деталей ансамбль парку не залишає байдужими відвідувачів вже понад 200 років! Читайте більше про цей парк в статті за посиланням.

Софіївський парк
Фонтан в парку Софіївка

№3 Заповідник “Кам’янець” в Кам’янець – Подільську

Історико-архітектурний заповідник “Кам’янець-Подільський” є одним із найстаріших на території України.  Завдяки унікальному поєднанню історико-архітектурної, містобудівної спадщини, ландшафту каньйону річки Смотрич, «Старе місто (Кам’янець-Подільський)» оголошено державним історико-архітектурним заповідником. Кількість пам’яток архітектури XI—XIX століть налічує близько 200 будівель та споруд, а площа складає 121 га.

Потужні оборонні укріплення «Старого міста», фортеця та фортечний міст, поєднання культових споруд різних релігій залишають неповторне враження. Враховуючи багату історико-архітектурну спадщину «Старого міста», національною комісією України у справах ЮНЕСКО в травні 1994 року було рекомендовано включити його кандидатом до реєстру світової культурної спадщини. Найбільша цінність — практично повністю збережений історичний центр без вкраплень архітектури XX століття. Головна міська пам’ятка — старовинна фортеця, перші споруди якої відносяться до XI—XII століть, а основні укріплення — до XVI—XVII століть. Оборонні укріплення в Кам’янці-Подільському вважаються прекрасним зразком кращих фортифікацій Східної Європи.

Кам'янець Подільська фортеця
Вежа фортеці в Кам'янці Подільському - photo by Oleksandr Zaporozhets (len_eye)

№ 4 Хотинська фортеця. Хотин

Хотинська фортеця була заснована в XIII-XVIII столітті у місті Хотин Данилом Галицьким. Під стінами замку проходило безліч запеклих боїв, та прославилась вона великою битвою в 1621 році під керівництвом гетьмана Петра Сагайдачного. Коли вдалося зупинити наступ Османської імперії та врятувати Європу. 

7 Чудес України
Фото взяте з інтернету

№ 5 Запорізька Січ, Острів Хортиця (Запорізька область)

Історико-культурний комплекс. Був заснований Українськими козаками в період з XV-XVIII на острові Хортиця. Козаки жили на цьому острові у непідступній фортеці – Запорізька Січ. Готувалися до походів, тренувались, а також займалися будівництвом своїх знаменитих кораблів  – “Чайок”. У 1709 році Запорізька Січ була зруйнована московськими військами. 

7 Чудес України
Фото взяте з інтернету

№ 6 Херсонес (Крим, Севастополь)

Херсонес Таврійський був заснований Греками які проживали на півострові майже 2500 років тому. Був потужним торговельним та політичним центром свого часу. На цей момент ця пам’ятка архітектури недоступна для Українців, адже Росія анексувала частину Української землі під час Російсько-Української війни.

7 Чудес України
Фото взяте з інтернету

№7 Софія Київська (м. Київ)

Пам’ятка архітектури та мистецтва заснована князем Ярославом Мудрим  на початку XI століття. В його стінах відбулась коронація Володимира Мономаха. На стінах собору збереглися 260 кв. метрів мозаїки та 3000 кв. метрів старовинних фресок.

7 Чудес України
Фото взяте з інтернету
guest
Введіть ваше ім'я
3 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Марія
Марія

Дуже цікава стаття. Дякую!

Таня
Таня

Добрий день. Дуже цікаво! Велике дякую!

3
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x