ПГЗК (ЮГОК)
Дніпропетровська область

Південний гірничо-збагачувальний кар’єр (ПівдГЗК) – Цікаві місця Кривого Рогу

А чи знали ви, що Україна багата не лише горами, морями, рівнинами та каньйонами, а ще цілком може стати зіркою індустріального туризму Європи? Адже у нас так багато унікальних місць про які навіть не всім Українцям відомо. В  цій статті  я починаю знайомити вас з одним із найбільших міст України та справжнім індустріальним гігантом – містом Кривий Ріг. Виявляється це місто приховує в собі багато таємниць і може здивувати навіть найвибагливішого туриста! Тож, цього разу ми з вами вирушаємо на Південний гірничо-збагачувальний кар’єр (ПГЗК).

Південний гірничо-збагачувальний кар'єр (ПГЗК)
Вид на кар'єр ПГЗК з оглядового майданчика

Загальна інформація

Південний гірничо-збагачувальний кар’єр (ПГЗК) – перший комбінат з видобутку залізної руди який був відкритий в Кривому Розі ще в 1955 році. Це єдине в країні підприємство, що видобуває агломерат. Знаходиться воно в південній частині Дніпропетровської області  – звідси походить і назва цього кар’єру. В цьому регіоні знаходяться найбільші поклади залізної руди. За рік на південному гірничо-збагачувальному кар’єрі видобувається приблизно 9 млн. тон залізорудного концентрату та 5 млн. тон агломерату. Це приблизно 20% від загального об’єму видобутку в країні!

Вас також може зацікавити: Виставка ракет у центрі міста Дніпро

На цей час площа кар’єру складає 570 га., довжина – 3000 м, ширина – 2650 м. Глибина по верхньому замкнутому колу – 360 м, а якщо враховувати нагірну частину, то – 425 м! До прикладу висота Ейфелевої вежі складає 300 м, тож вона може поміститися повністю в цей кар’єр. Кількість горизонтів складає 28, 19 з яких видобуваютьс

Південний гірничо-збагачувальний кар'єр (ПГЗК)
Південний гірничо-збагачувальний кар'єр (ПГЗК)

Як же потрапити на Південний гірничо-збагачувальний кар’єр (ПівдГЗК)?

Не дивлячись на те, що поряд з кар’єром облаштований спеціальний оглядовий майданчик, потрапити на територію підприємства самостійному туристу неможливо. Вся територія комбінату огороджена забором, вхід можливий лише через ворота по перепустках. Більше того й навіть організовані туристичні групи то впускають на територію ПівдГЗК, то на деякий час припиняють це робити.

Можливо тому, що у туристів починаю виникати цілком логічні запитання, про те як природні надра країни можуть належати певним олігархам які просто орендували ці землі? Адже в конституції України зазначено наступне: Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу.

Але це вже тема для геть іншої статті, тож повернемося до нашої екскурсії.

ПГЗК (ЮГОК)

Де замовити екскурсію на ПівдГЗК

Мені довелось перерити весь інтернет, щоб добути контакти людей які організовують екскурсії на “Південний гірничо-збагачувальний кар’єр (ПГЗК)” в Кривому Розі.  Щоб полегшити вам життя ділюсь всією інформацією що мені вдалося знайти. Отже, на екскурсію ми потрапили з екскурсоводом Вікторія Пацюк її контактний номер тел. 097 450 09 55.Раптом на момент пошуку щось не складеться у вас з Вікторією, можете завітати на сторінку у фейсбук до “Кривий Ріг туристичний/Tourism in Kryvyi Rih” саме там я й отримала контакти Вікторії. Ще важливий момент! Екскурсію бажано бронювати мін за 7 днів до бажаної дати, бо списки подають на підприємство перед екскурсією за декілька днів!

Екскурсія на Південний гірничо-збагачувальний кар’єр обійшлась нам в 100 грн з дорослого та 50 грн для дітей (6 років). В цю вартість входила екскурсія на сам кар’єр  + екскурсія в музей Південного ГЗК. Ми мали обмаль часу тож екскурсію в музей не відвідували. Тривалість перебування біля кар’єру складає 40 хв, але цього цілком вдосталь, адже окрім оглядового майданчика туристам більше ніде ходити не дозволяється (там сидить охоронець який слідкує, щоб ніхто не порушував це правило!). Загалом нам екскурсія  на кар’єр ПГЗК (ЮГОК) сподобалася. 

P/S Вікторія приємна дівчина, але всю екскурсію проводила виключно російською, коли я запитала дещо і вона перейшла на українську зі мною, а потім продовжила розповідь для всіх українською, то в якусь мить зупинилася й вибачившись перед іншими перейшла знову на російську! Після цього я вже нічого не слухала, пішла собі фотографуватися, адже бажання продовжувати слухати її відпало остаточно. 

guest
Введіть ваше ім'я
2 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олександр
Олександр

Вітаю.
Скільки по-часу триває екскурсія в кар‘єрі?

2
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x