водоспад в Кривому Розі
Дніпропетровська область

Карачунівський (західний) водоспад в Кривому Розі

Продовжуючи вивчати цікаві місця України, ми відкрили для себе неймовірне місце, яке знаходиться в Кривому розі. Хто б міг подумати що в цьому індустріальному серці країни знаходиться надзвичайно гарний водоспад з гранітними порогами та бурхливими потоками. Я вам скажу навіть більше, на питання до місцевих: “чи чули вони про водоспад в Кривому Розі?” – більшість щиро дивується і заперечно хитає головою!

Так часто буває, що люди не помічають або навіть не знають про унікальні місця що є геть поряд, вирушають за 1000-чи кілометрів у пошуках чогось унікального та особливого. А свої “скарби” так і лишаються не поміченими. Саме тому колектив “Помандруй” шукає та знаходить для вас такі унікальні місця. І хто зна, можливо наступна наша локація буде біля вашого дому)

водоспад в Кривому Розі
водоспад в Кривому Розі

Який він, водоспад в Кривому Розі?

Західний водоспад в Кривому Розі розташований на порогах річки Інгулець.  Він має багато назв. Одна з найпоширеніших –  “Карачунівський водоспад”, бо походить від назви однойменного водосховища, з греблі якого і витікає потік води що утворює водоспад. Також, поширеною назвою є – “водоспад Білі Камені” – бо від бурхливих потоків води, камені довкола водоспаду весь час у білій піні. А західним його називають, бо знаходиться він на заході від Кривого Рогу.

Водоспад у цій місцевості з’явився одночасно зі створенням водосховища, у 1932-1938 роках. На цей час із водосховища поставляється питна вода для жителів Кривого Рогу.  Висота Західного водоспаду досягає 12 метрів.

Вас також може зацікавити: Південний гірничо-збагачувальний кар’єр (ПГЗК) – місце, що вражає своїми масштабами! Та є справжньою перлиною індустріального туризму!

Як дістатися

Знайти водоспад не складно. Треба рухатися від селища Широке або приїхати в місто Кривий Ріг, а далі скористатися будь-яким видом громадського транспорту що прямує до Карачунівського водосховища. Сам водоспад знаходиться біля греблі озера, гарним орієнтиром є великий залізничний міст.

Дістатися на авто до водоспаду теж дуже просто. До водосховища прокладена хороша дорога, а біля водоспаду є місце для паркування авто.  Лишаємо вам координати цього чудового місця нижче.

guest
Введіть ваше ім'я
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x