Білівські пагорби
Рівненська область

Білівські пагорби – Рівненська Ісландія

Якось, переглядаючи передачу моїх улюблених тревел-блогерів “Камон” я вперше дізналась про ще одне цікаве місце в Україні – “Білівські пагорби”. Зелені схили з безкрайньою панорамою на поля та село, дуже мене тоді вразили. Тож наступну подорож я планувала таким чином, щоб це місце потрапило в мій маршрут.

Саме цікаве що ще до 2020 року про це місце мало хто знав. Хоча місцеві жителі й досі з подивом спостерігають за купою машин що їдуть подивитися на їхні пагорби. Не розуміють, що ж такого особливого приваблює в їхнє село туристів з усієї України. Так часто буває, що живеш й не помічаєш чогось особливого що є поряд з тобою, щось такого до чого звик і не розумієш вже його цінності. 

З приходом пандемії значно зросла кількість людей, що рвонули мандрувати Україною. Завдяки цьому, все більше таких унікальних місць стає відомими та популярними. 

Білівські пагорби
"Білівські пагорби" є пам'яткою архіології

Про це місце

“Білівські пагорби” знаходяться у с. Білів, Вінницької області, зовсім неподалік від знаменитого тунелю кохання у с. Клевань, розташоване за 2 км на північ від Пересопниці, на мисі правого високого берега річки Стубла.⁣⁣ Це місце є пам’яткою археології та охороняються державою, про це свідчить спеціальна табличка встановлена на вершині одного з пагорбів.

На місці “Рівненської Ісландії” (друга назва цього місця) в другій половині X ст., знаходилося Білівське городище. Довкола городища була побудована оборонна фортеця площею 0,35 га.⠀⁣На межі ХІ і ХІІ ст. Білівське поселення занепало, а місцем проживання удільного князя чи представників князівської адміністрації стала фортеця в Пересопниці – дитинець літописного міста.⁣⁣

Вас також може зацікавити: Джуринський водоспад – найвищий рівнинний водоспад України

 

Як дістатися

Дістатися до “Білівських пагорбів” досить просто, майже до самого місця призначення легко можна доїхати на авто. Від Рівного дорога займе близько 40 хв, а від знаменитого “тунелю кохання” – всього 20хв. Для цього вам потрібно приїхати на край села Білів, на повороті ліворуч ви побачите хрест (такі встановлюють на в’їздах/виїздах до/із населеного пункту). За ним буде доріжка на гору. 

Наполегливо радимо лишити автівку біля хреста, адже ґрунтова дорога, що веде до пагорбів  – вузька і ви не зможете ні розминутися з іншим автомобілем, ні розвернутися назад. Тож лишайте авто там і підіймаєтесь дорогою в гору, “Білівські пагорби” будуть праворуч від вас. Зберігайте собі координати цього місця 50.685914, 25.9729

Білівські пагорби
Варіант маршруту від "Тунелю кохання" в с.Клевань
guest
Введіть ваше ім'я
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x