Мисливський будинок
Львівська область

Мисливський будиночок Стир

Львівська область дуже багата на цікаві місця. Мабуть, такою кількістю туристичних локацій не може похвалитися жоден інший регіон України. Цього разу хочу розповісти вам про дуже цікаву місцину, яка лише набирає обертів своєї популярності. Це мисливський будиночок в селищі Збруї. Офіційна назва “Мисливське господарство Стир”.

Воно було створене розпорядженням кабінету міністрів в 1975 році, правда тоді воно називалося “Лопатинське”, та згодом було перейменоване в “Стир”. Основними напрямками діяльності є: ведення мисливського господарства та контроль за дотриманням правил полювання;  організація та проведення полювання, в тому числі для іноземних громадян; реалізація мисливських тварин та продукції полювання; ведення обліку мисливської фауни та реєстрація всіх змін в його складі; постійний контроль за ветеринарним станом угідь.
Основні представники мисливської фауни є: кабан, олень благородний, козуля, заєць-русак.

Мисливський будиночок
Стеля Мисливського будиночка

Ми вирішили навідатися сюди взимку на шляху з Карпат до Києва. Дістатись сюди виявилося досить просто, до самого входу на територію мисливських угідь проходить заасфальтована дорога. Тож ми без проблем доїхали туди навіть нашою машиною з низькою посадкою.

Вас також може зацікавити: Тустань – наскельне місто-фортеця. Справжня перлина Львівщини

Перша цікавинка яка зустрічає всіх відвідувачів це надзвичайні ковані ворота у формі двох биків які завмерли в запеклій боротьбі! У нашому випадку ворота були зачиненими. Але територія Мисливського господарства не загороджена, тож обійти ворота не склало труднощів. До адміністративного корпусу та озера, яке знаходиться одразу навпроти нього, також проходить  асфальтована дорога. В робочі дні на територію можна в’їжджати на власному авто, правда в’їзд коштує 100 грн з машини.

Мисливський будиночок Стир

Та найбільшою принадою цього місця залишається неймовірний мисливський будиночок, що стоїть просто посеред озера на невеличкому острівці. Форма будиночка дуже незвична для цієї місцевості – і має конічну форму. Але найбільше будинок приголомшує з середини. Перше враження яке складається після того, як заходиш в нього, що ви опинилися в якійсь великій бібліотеці, полиці якої заставлені книжками. Звідси походить ще одна назва цього місця – “Бібліотека Гарі Поттера”. Будиночок має ще одну особливість, завдяки високим стелям розмір будинку візуально здається більшим ніж він є насправді. Це дуже вражає!

До будинку веде навісний місточок через озеро, а поряд з будиночком є столик, лавки та мангал. Я думаю за домовленістю тут можна навіть влаштувати пікнік, правда не уявляю як там гуляти коли поруч будуть ходити туристи. Та адміністрація подбала і про це, довкола озера є декілька альтанок де точно можна спокійно посмажити шашлики та відпочити.

Як дістатися?

Як я писала вище, дістатися до “Мисливських угідь Стир” досить просто. Фактично до самого озера проходить асфальтована дорога. Залишаю вам точні  координати цього чудового місця.  Якщо плануєте поїздку з Карпат в бік Києва, або навпаки, це місце ідеально підійде для короткого пікніка та впишеться у ваш маршрут. А враження від побаченого надовго залишаться з вами!

Переходьте за посиланням, щоб дізнатися більше варіантів маршрутів подорожей по Україні і не тільки!

guest
Введіть ваше ім'я
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x