Батьківщина Мати
Київ та околиці

Підйом на щит скульптури Батьківщини Матір

Скульптура “Батьківщина Мати”  – один із найвідоміших символів Києва. Туристична пам’ятка України. Скульптура, що розкинулася на пагорбі на правому березі річки Дніпро. ЇЇ висота разом з монументом складає 102 м., а вага сягає 500 тон!

Спочатку скульптура задумувалась як символ перемоги, проте назва “Батьківщина – Мати” увійшла до вжитку майже одразу після зведення. Символічно що скульптура “дивитися” в напрямку Москви, тримаючи в руках меч зі щитом. Начебто захищаючи Київ і всю Україну від ворога який прийшов до нас зі сходу.

Історія зведення скульптури

Висота скульптури відрізняється від першочергового задуму. А саме, була скорочена довжина меча, який тримає у своїй ріці “мати”. Причиною такого рішення стало втручання в процес зведення скульптури –  духовенства. 

Річ у тому, що меч статуї за проектом мав був бути вищим за хрест Великої Лаврської Дзвіниці. Церковнослужителі звернулися до вищого керівництва з проханням змінити першочерговий проект, адже багато вірянин вважали, що якщо цього не зробити, це може накликати на Україну страшну кару. Так остаточна висота скульптури була затверджена на рівні 67 м.

Читайте також: Страусина ферма “Чубинський страус” – всього 15 км від Києва

Технологія будівництва

Виготовити та сконструювати скульптуру вдалося Київському заводу імені Паризької Комуни. Спершу не все вдавалося, методом спроб та помилок спеціалісти прийшли до висновку що монумент необхідно зводити з нержавіючої сталі завтовшки півтора міліметра. На той час в світі не практикувалися суцільнометалеві скульптури, отже і перейняти досвід іноземних фахівців змоги не було. Тому перед Українськими конструкторами постала низка проблем з якими Київські фахівці успішно впоралися.

Батьківщина Матір
Вид на Київ зі щита скульптури "Батьківщини-Матір"

Нині будь-хто з охочий може відвідати це неймовірне, вражаюче місце. Нещодавно місцева влада встановила поряд найбільший прапор України що яскравим синьо-жовтим полотном, майорить над схилами Дніпра.

В монументі скульптури знаходиться музей присвячений “Другій Світовій війні”, а також новий музей присвячений “Російсько-Українській” війні. Яскравий приклад того що людство повільно вчиться на своїх помилках (якщо взагалі вчиться).

Як же відбувається підйом на щит скульптури Батьківщини-Матір?

Також відвідувачі мають змогу піднятися на щит “Батьківщини Матері” для цього потрібно: 

1) Залишити заявку за номером телефону: 38 (044) 285-94-52 (дивіться актуальну інформацію на офіційному сайті комплексу);

2) Вартість підйому складає 300 грн з людини (актуально на 2020 рік). Вік від 18-ти років, вага не більше 100 кг і добра фіз. підготовка. Також підйоми відбуваються лише за хорошої погоди (без дощу та вітру).

3) Приходити варто якомога раніше, екскурсії проводяться з 10 до 18-тої, підйом однієї групи (4 людини) займає 45 хв. Часто, вже в 15-00 людей попереджають чергу не займати.

4) Незалежно від того чи записувалися ви чи ні, відвідування проходить в порядку живої черги.

5) До грудей скульптури відвідувачі можуть піднятися на 2-вох ліфтах. Далі треба підійматися по пожежній драбині в руці скульптури по досить тісній трубі до оглядового майданчика на щиті, а далі, якщо пощастить і вам дозволять, то по драбині на сам щит. Підйом відбувається без страховки (хоча можливо це не бажання персоналу витрачати такий “коштовний” час, бо я бачила що спорядження у них є).

6) На оглядовому майданчику виділяється вдосталь часу для селфі та милуванням чудовим краєвидом на Київ, десь хв 15-ть точно!

Адреса скульптури “Батьківщина мати”:  

м.Київ, вул. Лаврська, 27

Від станції метро “Арсенальна” потрібно їхати автобусом №24 або тролейбусом №38 до зупинки “Національний музей історії України у Другій світовій війні” (кінцева).

guest
Введіть ваше ім'я
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Сашко
Сашко

Були там. Панорама відкривається дійсно гарна! Особливо, якщо пощастить з погодою 🙂

1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x