в подорож з дитиною
Для мандрівників

Які документи варто взяти в подорож з дитиною?

Це питання постає чи не найпершим, після ідеї вирушити в подорож з дитиною. То, які ж документи варто взяти з собою якщо подорожують батьки разом з дитиною?

  1. Для громадян України потрібен біометричний закордонний паспорт (з відкритою візою для подорожі в країни які потребують додатково відкриття візи);
  2. Свідоцтво про народження дитини;
  3. Страховка на період поїздки. 
  4. Підтвердження бронювання житла на період поїздки.
  5. Квитки в обидва боки.

Які документи потрібно взяти одинокій мамі/татові для виїзду за кордон з дитиною?

Згідно з даними які опублікувала у себе на сторінці  Державна прикордонна служба України для виїзду з України в подорож з дитиною яка не досягла 16 – річного віку, у супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків здійснюється:

За нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та часу перебування там, якщо другий з батьків фізично відсутній у пункті пропуску;

Читайте також: Нові правила авіаперельотів в умовах пандемії covid-19

  • якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
  • якщо у закордонному паспорті дитини або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України. Чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;
  •  у разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:
  • свідоцтво про смерть другого з батьків;
  • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
  • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
  • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
  • рішення суду про надання дозволу на виїзд з України дитині без згоди та супроводу  другого з батьків; 
в подорож з дитиною

В подорож з дитиною без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

  • свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини. Або легалізованого або засвідченого апостилем свідоцтва, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України;
  • довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів більше 4-х місяців;
  • у разі тимчасового виїзду з України на строк до місяця із пред’явленням рішення суду. Або рішення органу опіки та піклування або їх копій, засвідчених нотаріально чи органом, який їх видав, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною або який уповноважив на це нотаріально посвідченою згодою інших осіб;
  • у разі тимчасового виїзду з України на строк до місяця та більше дитини з інвалідністю, дитини, яка має захворювання, передбачені ч. 5 ст. 157 Сімейного кодексу України. Має бути  пред’явленні: довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів понад 3 місяці; Документа, виданого лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в порядку та за формою, встановленими МОЗ (у разі, коли сума заборгованості по аліментах становить понад 3 місяці, але не більше 4 місяців).

Виїзд з України дітей у супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та часу перебування у цій державі.

Що робити якщо при народженні дитини батьки не були у шлюбі та батька “немає”?

Тоді одинокій мамі необхідно взяти  довідку про народження дитини, що видається будь-яким відділом реєстрації актів цивільного стану (не залежно від місця реєстрації). В ній мають бути зазначені підстави внесення відомостей про батька відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України.

guest
Введіть ваше ім'я
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x