Скелі Довбуша
Івано-Франківська область

Скелі Довбуша – містичне місце Карпат

Скелі Довбуша є найбільшим скельно-печерним комплексом Українських Карпат. Що розкинулися на висоті 675 м над рівнем моря поблизу селища Бубнище. Скелясті виступи сягають висоти до 80 м і утворились вони в цій місцевості більше ніж 70 млн років тому на дні палеогенового моря. 

Нині, Скелі Довбуша популярне туристичне місце. Особливо воно приваблює скелелазів. Адже скелі складаються з пісковиків, по яких зручно лазити скелелазам. Тут навіть проходять щорічні змагання по скелелазінню. Та багатьох туристів приваблює сюди не лише краса природи та можливість потренуватися, а містичні історії якими оповите це місце.

За переказами, у XVII–XVIII ст. тут таборували опришки (учасники українського селянського повстанського руху в Галичині на Закарпатті, проти Польської шляхти, молдовських бояр, угорських феодалів, згодом також проти австрійської адміністрації у XVI столітті – першій половині XIX століття.) Саме на честь легендарного ватажка опришків Олекси Довбуша і був названий цей скельний комплекс.

Скелі Довбуша
Скелі Довбуша

Кожна зі скель здавна мала свою назву. Чому саме таку –  зараз вже важко сказати; багато з них продиктовані самою формою каміння, інші навіяні містичними переказами. Дуже незвично виглядає сіра скеля “Книжка” заввишки в два людські зрости, яка нагадує за формою відкриту книгу. Та найбільш чудернацькі виникли вже у наші дні: “Поцілунок собаки-барабаки”, “Майн Кампф”, “Шлях самурая”, “Корчма при дорозі”, “Політ над гніздом зозулі”, “Лісоповал”, “Валіза Сальвадора Далі”.

Читайте також: Залізничний віадук у Ворохті – один з найбільших кам’яних мостів світу!

Як стверджують історики в цій місцевості також було древнє сакральне городище. Кажуть, наші предки мали тут святилище-палеообсерваторію. Для чого служили ці глибокі ніші, вироблені у каменях? Мабуть, не дарма дивні ущелини ще давним-давно гуцули прозвали “Брамою на Цей Світ” та “Брамою на Той Світ”. Вірили, що через них приходили на землю міфічні Люди-Велети. Жителі Карпат і зараз пам’ятають немало легенд про тих Велетів.

Як воно було насправді зараз вже ніхто не знає, та місце дуже потужно-енергетичне. Справді, гуляючи лабіринтами скель, торкаючись велетенських пісковиків, відчувається дух містичних історій, дух таємниць яким не судилося стати розгаданими.

Як дістатись до Скель Довбуша

Скелі Довбуша знаходяться поблизу селища Бубнище в Івано-франківській області. Дістатися до скель можна двома шляхами. Перший, екстремальний і дістатися автомобілем туди неможливо. Доїхати можна до селища Бубнище, залишити там автомобіль на невеличкій стоянці та решту 3 км проїхати на уазіку за 400 грн з машини (2020 рік). Пішки йти наполегливо не раджу, адже дорога дужу екстремальна, місцями треба перетинати струмок. Координати тут.

Доїхати машиною можна через селище Труханів, дорога поганенька, але ми бачили на горі авто на дуже низькій підвісці, тож доїхати реально. Координати тут. 

 
guest
Введіть ваше ім'я
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x