Озеро в Ходосівці
Київ та околиці

Озеро в Ходосівці поблизу Києва

Всього за 25 км від Києва  знаходиться дуже цікавий ставок. Озеро в Ходосівці унікальне тим, що по серед нього стоїть затоплений ДОТ (довготривала оборонна точка) №127. До якого можна дійти в брід, адже в цьому місці глибина сягає максимум пояса дорослої людини. Тому це озеро дуже полюбляють сім’ї з маленькими дітьми. 

Цей ДОТ був побудований ще в 1931 році. Після створення ставка в 1960 роках – частково підтоплений. Тепер це місцева визначна пам’ятка. Багатьох відпочивальників сюди приваблює саме він, а не ставок.

Історія села Ходосівка

Саме озеро знаходиться поблизу села Ходосівка, Києво-Святошинського району. Село носить ім’я Феодосія Печерського. Назва села трансформувалася кілька разів: первинна назва Феодосівка, у минулому столітті нерідко село називалося Федосіївка (Хведосіївка), потім Ходосіївка і зараз – Ходосівка.

Озеро в Ходосівці
ДОТ на озері Ходосівки

Село має багату історію. На північний захід від села розташоване Велике Ходосівське городище, одне з трьох городищ-гігантів лісостепу України, пам’ятка археології національного значення. Його вал має вигляд підкови розмірами 4,5х3,0 км, довжину 10-12 км та висоту до 8 м.

В часи Київської Русі вал городища був вбудований у систему останньої лінії оборони перед Києвом. На південний схід від села є Мале (Кругле) Ходосівське городище, раніше тут стояла фортеця.

Опис пляжу озера в Ходосівці

Пляж гарний, доглянутий. На березі багато біленького, навмисне завезеного сюди, пісочку. Захід у воду мілкий і піщаний. Та, наш погляд  вода в озері в Ходосівці дуже брудна. Хоча місцеві стверджують що такою вона стала останні роки, до цього була кришталево чистою (

Територія пляжу прибрана та доглянута.  Сам пляж досить не великий, відпочивають загалом місцеві, людей мало. Тіні біля берега не надто багато, тому можна прихопити парасольку якщо будете сюди їхати. 

Користування пляжем платне. Вартість 20 грн з людини (дітям безкоштовно) (в цю вартість входить прибирання території). Також на території є магазин в якому можна придбати напої та солодощі. А от туалету на території озера немає. Це великий мінус я вважаю.

Озеро в Ходосівці
Вода в озері Ходосівки

Озеро частково знаходиться в сосновому лісі. На пагорбах, в соснах є будиночки які здаються в оренду. При заході сонця вид просто приголомшливий (а от за приголомшливими сходами сонця радимо поїхати у Витачів)  Ціна на 8 людей 450 грн, 16 людей –  600 грн). Також на території озера можна порибалити. Вартість 200 грн за весь день. 

Як дістатися?

До озера в Ходосівці можна досить швидко та легко дістатися як на авто, так і на маршрутному таксі що прямує в село Підгірці від метро “Видубичі”.

Від Києва треба їхати по Обухівській трасі, повертати на с. Лісники, а далі на с. Ходосівка. Біля самого озера є невелика парковка, але можна лишити машину і вздовж дороги трохи не доїжджаючи до місця призначення.

На маршрутному таксі можна доїхати до озера від станції “Видубичі” на 735 автобусі що їде в с. Підгірці. Виходити потрібно на зупинці “Зона відпочинку.”

Висновок:

Озеро в Ходосівці чудове місце, щоб посмажити шашлики навесні чи восени, або порибалитиНе раджу це місце для пляжного відпочинку через надто брудну воду та мілку глибину (якщо відпочивати без дітей).

guest
Введіть ваше ім'я
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x