політати на повітряній кулі
Київ та околиці,  Україна

Політ на повітряній кулі поблизу Києва

Політ на повітряній кулі – справді захоплива пригода, яка обов’язково залишить не забутні враження на все життя. Зараз важко уявити, що спершу кулі розглядались як вид транспорту, один із перших способів пересування небом. Адже зараз це радше розвага, спосіб здивувати та додати різноманітності в буденне життя. Нумо озирнімося в минуле, та дізнаємося як все починалось.

Трохи історії

З давніх-давен люди прагнули літати. Вважалось, що небо це дім для Богів, місце сповнене таємниць. Тому багато дослідників поклали роки свого життя на створення різних літаючих апартів, щоб хоч трохи доторкнутися до божественного. Завдяки їхній наполегливості, сьогодні ми можемо подолати тисячі кілометрів за декілька годин, відправляємо в космос супутники, а віддалені планети вже не здаються такими далекими. А політ на повітряній кулі став доступною розвагою для дуже багатьох.
 
Перша повітряна куля була винайдена та піднята в повітря 5 Червня 1783 року у Франції братами Жаком Етьєном і Жозефом Мішелем Монгольф’є. Їм вдалося підняти в повітря кулю зроблену з тканини об’ємом 600 м3. Вона протрималась в повітрі цілих 10 хв та подолала відстань в 2 км.  Перший політ на повітряній кулі не аби як здивував, ба навіть налякав, глядачів. Та вже 21 листопада наступного року на кулі створеній братами Монгольф’є, в повітря вперше піднялися люди.
Батьківщина Мати

Читайте також: Підйом на щит скульптури Батьківщини Матір

Скульптура “Батьківщина Мати” – один із найвідоміших символів Києва. Туристична пам’ятка України. Скульптура, що розкинулася на пагорбі на правому березі річки Дніпро. ЇЇ висота разом з монументом складає 102 м. Вага – 500 тон.

Одночасно з братами Монгольф’є над своїм власним аеростатом працював вчений фізик Жак Шарль. І вже 27 серпня 1783 р (через 22 днів після запуску кулі братами Монгольф’є)   – Шарль здійснив успішний запуск своєї власної кулі яка була виготовлена з шовкової тканини, просоченої розчином каучуку в скипидарі. Куля пробула в повітрі 45 хв та подолала відстань в 28 км від місця зльоту!

Шарль також винайшов мотузяну сітку, що охоплює кулю і передає на неї вагові навантаження, клапан для випуску надлишку газу на великій висоті, повітряний якір, першим застосував пісок як баласт, а також сконструював прилади для вимірювання висоти. У порівнянні з кульою братів Монгольф’єрів, куля Шарля була більш досконалою конструкцією.

Де можна здійснити політ на повітряній кулі поблизу Києва?

Позаяк політати на повітряній кулі було моєю давньою мрією, я періодично переглядала різні варіанти та порівнювала ціни. Після недовгих вагань я обрала для свого першого польоту Київське Повітроплавальне Товариство. Нам сподобалося що них є ціла програма посвяти в повітроплавальців. А ще вони знаходяться поблизу Києва, що було для нас дуже зручно. Ціни за політ у них різняться від 2500 грн з людини в групі до 8 осіб та до 20 000 грн за політ удвох над Києвом (ціни актуальні на 2020 рік).

Ми обрали політ удвох на великій кулі у формі серця. До місця збору ми добиралися власним автомобілем та, за потреби, вам можуть організувати трансфер від найближчої станції метро. Це дуже зручно, адже польоти відбуваються на світанку та на заході сонця. Цей час обирається не даремно, адже саме в цей період найменше дме вітер.  Це дуже важливо, бо за поганої погоди повітряні кулі не літають, тому враховуйте це будуючи свої плани, адже дата вашого польоту може зміститися.

Як проходить політ

По приїзду до місця призначення для всіх учасників польоту проводиться інструктаж. Інструктори розповідають про принцип роботи куль та пояснюють правила безпеки під час перебування в небі. 

Після цього всі сідають в машини та виїжджають на спеціально облаштовану галявину поблизу лісу. Тут гості мають змогу спостерігати за процесом підготовки кулі до польоту, а також можуть зробити незабутні фото на згадку.

Після всіх приготувань необхідно буде сісти в гондолу й інструктор почне плавно підіймати кулю в небо. Політ зазвичай здійснюється на висоті 500-700 метрів. Тривалість прогулянки різниться у межах від 40 хв до 1 години (це залежить від сили та напрямку вітру).

Температура повітря на такій висоті зазвичай така сама як і на землі. Та оскільки польоти відбуваються вранці та ввечері варто вдягатись трохи тепліше ніж зазвичай. 

політати на повітряній кулі
Відображення повітряної кулі в озері

Чи страшно літати на повітряній кулі?

Літати на кулі геть не страшно. Куля настільки повільно підіймається в небо що ви й не згледитеся як будете пливти над верхівками дерев, та захопливо розглядати приголомшливі пейзажі, що відкриються вашому зору. 

Певний екстрим є лише під час приземлення, адже не можливо плавно “посадити” гондолу на землю. Все одно ви відчуєте удар об поверхню землі! Тому варто міцно триматися за поручні під час приземлення.

Після повернення на базу всі учасники польоту проходять спеціальний обряд посвяти у повітроплавальців. Всім відвідувачам пропонують шампанського, а також видають іменну грамоту з інформацією про здійснений політ.

Зі скількох років можна літати на повітряній кулі?

Діти можуть політати на повітряній кулі разом з вами починаючи із 7 років або досягнувши зросту 110 см. Це обумовлене тим, що висота борту гондоли складає саме 110 см і кожен пасажир повітряного судна має впевнено стояти на своїх ногах. Дітей на руки брати забороняється!

Де ще можна політати на повітряній кулі?

Польоти на повітряних кулях набирають все більшої популярності в Україні. Чи не в кожному великому місті можна спробувати цей романтичний вид спорту. Також, кожного року в Україні проходять різні фестивалі повітряних куль. Одним з останніх був фестиваль повітряних куль –  “Мамо я вдома”, що також проходив на околицях Києва. Не менш відомим місцем польотів на повітряних кулях є Камянець-Подільський. Кожного року в осени, там також проходить фестиваль повітряних куль. Охочих стати частиною цього захопливого дійства дійсно дуже багато, тому варто завчасно бронювати місця на політ.

Тож не баріться! Не варто відкладати мрію на завтра!  

guest
Введіть ваше ім'я
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Сергій

Досить сидіти вдома! Треба спробувати політ на повітряній кулі з Київським Повітроплавальним Товариством

1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x